Kimyaturk Kimya Forumu
Ekim 24, 2014, 06:06:57 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Forum   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Reklam Alanı

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kimyagerler Odası Kanun tasarısı taslağı  (Okunma Sayısı 9337 defa)
A A A A
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
merdivan
Ziyaretçi
« : Şubat 16, 2008, 08:32:14 ÖS »

Konu hakkında tüm kimyagerlerin görüşünü bekliyorum.

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

Emre KOZ

Bu mesaj için, 1 üye teşekkür etti!
Kimyaturk Kimya Forumu
« : Şubat 16, 2008, 08:32:14 ÖS »

Reklam Alanı
aytunctarakci
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2008, 12:28:49 ÖÖ »

çok ayrıntılı okuyamadım ancak bir kaç şey dikkatimi çekti,

Madde 3 d)   Kimyager; Türkiye veya yabancı ülkeler Üniversitelerine  bağlı olarak veya Üniversite ayarında olup bağımsız olarak diploma verebilen kurumlardan alınan Kimyagerlik veya Yüksek Kimyagerlik diplomasına sahip olan kişilerin mesleklerini,
     ifade eder.
yanılmıyorsam kimya bölüm mezunlarıda var. yani bitirdikleri bölüm yazan yerde kimyager yerine kimya yazan meslaktaşlarımızda var.  eğer böyle bir şey var ise ,bu maddeye bu eklenebilir.

Madde 15-Kimyagerler Odası Şubelerinin katılımıyla Türkiye Kimyagerler Odası kurulur. Meslek odasının adında Türkiye kelimesinden sonra meslek belirtilir. Odanın Merkezi İzmir’dedir. ( bir izmirli olarak gurur duydum)

oda amaçları oldukça kapsamlı görünüyor. umarım gerçekleşir.

Madde 23 Şube ve Oda organlarına seçilme yeterliğinde mesleki deneyimde eklenebilir, yeni mezun bir arkadaşın şube içinde çok başarılı olacağını düşünmüyorum. mesala akedemik deneyim veya 5 sene mesleki tecrübeye sahip gibi bir özellik eklenebilir.

Para cezası kısımında anlamadığım bölüm var:
 a)   El ilanları, promosyon malzemeleri ve benzeri araçlarla reklam yapmak veya sanal ortamlar da dahil olmak üzere her türlü iletişim araçlarında reklam amacına yönelik veya haksız rekabeti sağlayıcı yazılar yazmak, yazdırmak veya açıklamalarda bulunmak; çalıştığı veya ortağı olduğu kuruluş veya şirket aracılığı ile anılan eylemlerin yapılmasını sağlamak veya yapılmasına göz yummak

tüm kimyagerler okursa çok güzel öneriler çıkacağına inanıyorum. ileride bu işte benim de parmağım var dersiniz.

Emre KOZ

merdivan
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2008, 03:38:42 ÖS »

3d ve 15 maddeler aşagıdaki şekilde değiştirilmiştir.
Herkese duyrulur. Tecrübe eklemek gereksiz. seçim esas olduğu için buna gerek yok. Para cezası mesleği ayağa düşürenler için
Ali

3.

d)Kimyager; Türkiye veya yabancı ülkeler Üniversitelerine  bağlı olarak veya Üniversite ayarında olup bağımsız olarak diploma verebilen kurumlardan alınan Kimyagerlik veya Yüksek Kimyagerlik veya Fen veya Fen-Ed fakülteleri Kimya lisans  diplomasına sahip olan kişilerin mesleklerini,
     ifade eder.

Madde 15-Kimyagerler Odası Şubelerinin katılımıyla Türkiye Kimyagerler Odası kurulur. Meslek odasının adında Türkiye kelimesinden sonra meslek belirtilir. Odanın Merkezi Ankara’dadır.

Emre KOZ

mert_x
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2008, 08:36:14 ÖS »

bencede tecrübe şartı aranmamalı ve oda merkezi Ankara da olmalı....saygılar

Emre KOZ

aytunctarakci
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2008, 08:34:35 ÖÖ »

sevgili mert ,
taslağı okudun mu? yoksa sadece benim dediklerimden mi yola çıktın. okursan ve aklına yatmayan bir şey olursa yazarsan sevinirim. herkesin fikri önemli olduğunu düşünüyorum.
mert_x
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 18, 2008, 12:46:16 ÖS »

okudum ama daha önce hiç bu konuda bi taslak okumadığım için nelere dikkat edilmesi gerek hangi kısım önemli bilmiorum açıkçası yani gözüe çarpan bişe olmadı...tecrübe şartı olursa tecrübesi olmayanlar nolcak ? idari işlerin kolay yürümesi bakımından merkez Ankara da olmalı diorum ama bi yanndanda sektörün kalbi istanbul ve çevresinde attığı için istanbul dada olabilir diyorum...!
aytunctarakci
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 18, 2008, 05:04:45 ÖS »

tecrübe dememim sebebi , Türkiyede ki torpil problemiydi. yani hak eden ve becerebilen şube veya merkez de çalışsın. illa ayak işine bakacak birisi istenirse office boy alınır.
sana katılıyorum mert İstanbul işin kalbinin attığı yer. umarım başkaları da oda taslağını okur.
mert_x
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 18, 2008, 09:01:40 ÖS »

böyle bi konu hakkında herkes çok ilgisiz, okuyup yorum yapan yok gibi bişey...çok üzücü:Üzgün(((
Ma_Mi
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 19, 2008, 03:22:44 ÖS »

taslagı indirdim henüz tümünü okumaya fırsat bulamadım o yüzden su an bir öneri görüş belirtemiyorum ama taslagın olusturulması odanın kurulması için cok önemli bir adım.. burada şöyle bir öneri getirmek istiyorum bu taslak butun mail gruplarında bütün kimya ile ilgili forumlarda yayınlanmalı ve desteklenmelidir.. sadece Kimyaturk ailesindeki üyeleri deil bütün internet üzerindeki gruplara forumlara ulasılmalıdır.. böylece daha basarılı ve daha etkili olacagını düşünüyorum.oralardan gelecek öneriler ışıgında da gerekirse imza kampanyaları bile düzenlenerek odanın kurulması için baskılar daha da arttırılabilir... hangi kimyager istemez ki böyle bir oluşum içinde olmayı!! ancak su da beni üzüyor acıkcası. 51 defa bu mesaj okunmus fakat indirilme sayısı yalnızca 12 neden ? fikir bile beyan edilmeden mesaj geciştirliyor biraz daha ilgi lütfen!!!
          sevgilerle...
kimyabölümü
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 03, 2008, 09:33:18 ÖS »

merhaba sevgili arkadaşlar yazmış olduğunuz tasalğı okudum ve benim de ilgimi çekmiş olduğundn dolayı sizlerin aranıza girmek istedim umarım forumda iyi vakit geçiririz
07nzt03
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 29, 2009, 07:37:15 ÖS »

Eğer böyle bir oda kurulursa bizler kimyagerlikte iş bulamadım bari beyin cerrahı olayım diyemiyorsak,bir tarihçi de tarihcilik te iş bulamadım,bari kimya işine gireyim diyemez.Tecrübeyle sabittir ki bir tarihçi bir eş dost yada iş verenin mallığı neticesinde temizlik ürünleri üreten bir yerde üretimde çalışıyordu.Yine bir görüşmem de yönetici pozüsyonunda bir çevre müh. ni gördüm.Ben mi??? işsizim.
merdivan
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2010, 08:53:28 ÖS »

Sevgili Arkadaşlar,

siteye koyduğum yazıları okuyan sayısı 10.000 yaklaşmakta. Buda hem sitenin başarısını hemde kimyagerlerin odalarına sahip çıkacaklarını göstermektedir. Bugüne kadar sabırla bekledik az kaldı.
Saygılar
Ali Merdivan

hasan öz

turquaz
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 17, 2011, 08:39:10 ÖS »

bende bir iş ilanıyla ilgili bişey sormak isterim. İlan kimyager adı altında, yalnız meslek odası kaydı bulunması gerekmektedir diye bir not düşmüşler. Bildiğim kadarıyla biz oda sı olmayan meslek grubuyuz, yada benim haberim yok?  Bu konuda bilgisi olan beni aydınlatırsa şimdiden teşekkürler..
fca
Forum Moderatoru
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 63
Çevrimdışı Çevrimdışı

Meslek: Kimyager

Teşekkür
-Edilmiş: 67
-Alınan: 304

Karaman İl Temsilcisi

« Yanıtla #13 : Ocak 17, 2011, 10:17:38 ÖS »

bende bir iş ilanıyla ilgili bişey sormak isterim. İlan kimyager adı altında, yalnız meslek odası kaydı bulunması gerekmektedir diye bir not düşmüşler. Bildiğim kadarıyla biz oda sı olmayan meslek grubuyuz, yada benim haberim yok?  Bu konuda bilgisi olan beni aydınlatırsa şimdiden teşekkürler..
Büyük ihtimalle sorumlu yöneticilik yaptırmak için arıyorlardır. Kimyagerler şu an için sorumlu yöneticiliği kimya mühendisleri odasına kayıt olarak gerçekleştirebiliyor.

Ben sadece kapıyı gösteririm, kapıdan girecek olan sensin!

Demir (Fe)
Rodyum (Rh)
Astatin (At)
cemistry
Uzman Üye

Üyenin toplam puanı 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: K.T.Ü.
Meslek: KİMYAGER
Firma: KOZMETİK

Teşekkür
-Edilmiş: 48
-Alınan: 91

« Yanıtla #14 : Ocak 18, 2011, 10:45:33 ÖÖ »

KİMYAGERLER ODASI VAR MI
VARSA NASIL ÜYE OLUNUR.
MADDELERİ NEREDEN OKUYABİLİRİZ.

Senin kaybettiğini sanıp arkasından üzüldüklerin, belki de kurtulduklarındır...
Unutma! Kimi gittiği yeri mutlu eder, kimi terkettiği yeri...
turquaz
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 18, 2011, 01:06:40 ÖS »

Büyük ihtimalle sorumlu yöneticilik yaptırmak için arıyorlardır. Kimyagerler şu an için sorumlu yöneticiliği kimya mühendisleri odasına kayıt olarak gerçekleştirebiliyor.

kimyagerlerin sorumlu müdürlük yapması için kimya mühendisleri odasına kayıt yaptırarak sorumlu müdürlük belgesi almasına gerek yok diye biliyorum ama bende. Yada dediğiniz gibiyse kimya müh. odasına kayıt yaptırabildiğimizi yeni ögrendim.
aze aze
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 19, 2011, 02:48:01 ÖS »

sahi böyle bir şey varmı gerçekten. Bu konuda aydınlatıcı bilgiye benimde ihtiyacım var.Bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
aze aze
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 19, 2011, 02:50:35 ÖS »

Bu arada ben taslağı neden okuyamıyorum anlamadım.taslak açılkmıyor.nasıl ulaşabilirim bilmiyorum. 
yseckiner
Yılmaz SEÇKİNER
Moderator
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 100
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Ens.
Meslek: Kimyager
Firma: YST Kimya İlaçlama & Pergavitae

Teşekkür
-Edilmiş: 926
-Alınan: 1011

Site
« Yanıtla #18 : Eylül 05, 2011, 03:21:17 ÖS »

Kesinlikle yanlış bir bilgidir.

Bkz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Kayıt Olunuz Ya da Giriş Yapınız

Kimyager Yılmaz SEÇKİNER

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Link Parkı : Hedef Kitlenize Ulaşın..
Link almak için tıklayınız   l      Link almak için tıklayınız l

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Sitemap XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal