Kimyaturk Kimya Forumu
Kasım 24, 2014, 07:24:37 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Forum   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Reklam Alanı

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gaz Kromatografi Cihazı  (Okunma Sayısı 11619 defa)
A A A A
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
öyküdeniz
Ziyaretçi
« : Mart 03, 2008, 12:31:22 ÖS »

çalışmış olduğum firmada Gaz Kromatografi Cihazı ihtiyacımız vardır.Acaba en iyi marka hangisidir. Boya / Mürekkep / ve Ambalaj sanayinde hangi model tercih edilir. Temin edebileceğim firmalar hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

lelis, Emre KOZ

Bu mesaj için, 2 üye teşekkür etti!
Kimyaturk Kimya Forumu
« : Mart 03, 2008, 12:31:22 ÖS »

Reklam Alanı
kimyasalhayat
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Mart 03, 2008, 01:48:20 ÖS »

merhabalar bilgim yok ama bir ön araştırma yaptığımda belki istediğin biligiyi googleye gaz kromatografi cihazı+satışı olarak yazıp ararsan birçok bilgi mevcut.umarım işine yarar.
ibrahim
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 06, 2008, 06:09:56 ÖS »

Merhabalar,

gaz kromatografi denince akla Agilent gelir. gerçekten çok kaliteli. ama aynı ölçüde pahalı. eğer rutin analizler yapcam pahalı bişey alamayız diyorsanız size shimadzu öneririm. o da orta kalite fakat ucuz bir cihaz. firmalar konusunda da hangi ilde olduğunuzu yazarsanız yardımcı olurum... iyi çalışmalar
myildiz
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2008, 03:24:37 ÖS »

agilent
muratgul
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 14, 2008, 11:07:06 ÖS »

çalışmış olduğum firmada Gaz Kromatografi Cihazı ihtiyacımız vardır.Acaba en iyi marka hangisidir. Boya / Mürekkep / ve Ambalaj sanayinde hangi model tercih edilir. Temin edebileceğim firmalar hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
TEKNİK SERVİS OLANAKLARI KULLANIM KOLAYLIĞI GİBİ KONULARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUCAK OLURSANIZ AGILENT DERİM. AMA CİHAZIMIZ KALİTELİ OLSUN SORUN ÇIKARMASIN DERSENİZ. PERKİN ELMER DERİM. EBN İKİ GC CİHAZINI DA KULLANDIM. PERKİN ELMER SATIŞI YAPAN FİRMADA TETRA DIR. ÖZELLİKLE CLARIUS 500 MODELİ ÖZELLİKLE ÇOK İYİ BİR GC DİR.
metnozer
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 15, 2008, 07:23:09 ÖS »

Merhaba..

Tabiki GC denilince herkes gibi benimde aklıma önce AGILENT gelir ama SHİMADZU dedektör olarak hepsinden iyi ..

Zaten adamlar dedktör işinde 1 numaralar bence ama yinede bu işler için fiyat ve yapıcağın analizlerde çok önemli

o kadar parayı basit bi kaç analiz için firmanız ayırırmı bilemem ?

Kolay gelsin
ma2008
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 16, 2008, 02:37:31 ÖÖ »

merhba arkadaslar,

Ben Agilent GC yi yaklasik iki sene kullandim.Sonra Shimadzu aldik. Shimadzu, Agilent e gore daha iyi ve hassas detektor e sahip. Chem Station i cok sevmiyorum.

Ayrica Agilent cok sorun cikartiyor.
metnozer
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 17, 2008, 03:01:24 ÖS »

Ben shımadzunun GC'sını kullanmadım ama HPLC'lerinden dedktör hassasiyetlerini biliyorum..

Chemstaion bence güzel bi yazılım ama iyi bir eğitimden sonra çünkü sequence'i başlatmış olsan bile araya enj.verebilmek güzel tabiki bunu GC'de head space çalışmalarda yapamamak kötü..

Ama olsun yine de her iki cihazda bence ayrı güzelliklere sahip

Kolay gelsin
T_A_R_A
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 12, 2010, 06:46:55 ÖS »

shımadzunun GC kullanımı iyi,fiyat da makul ayrıca türkiyede bunun sağlayıcı ant teknik olarak biliyorum.Agilentın fiyatı çok gelebilir ama firmalarla görüşmeniz en uygun olanıdır.İhtiyacnıza göre uygun GC yi size sunacaklardır..
İyi çalışmalar dilerim..
DENİZ
Yeni Üye
*

Üyenin toplam puanı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: hayat
Meslek: kimyager
Firma: -

Teşekkür
-Edilmiş: 8
-Alınan: 5

« Yanıtla #9 : Şubat 04, 2011, 11:06:48 ÖS »

Ben Shimadzu GC kullanıyorum. Gerçekten GC'de tavsiye edilecek bir marka. Hem dedektörde 1 numaralar, daha ne olsun.
esquire
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 08, 2011, 10:08:07 ÖS »

bende Thermo marka GC kullanıyorum.Tek eksiği  uyarı sistemi yok ekranda sorunun nereden kaynaklandığını teknik servisin gelip çözmesi gerekiyor.
cagatayakcay
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2012, 07:19:51 ÖS »

Perkin Elmer tavsiye ederim iyi çalışmalar.
therdem
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Haziran 28, 2012, 10:00:51 ÖÖ »

sem labaratuardan akmadığınız sürece agillent kromatorgarilerde iyidir, programı zorlar biraz, chemstation hakkaten karışık, ama başa çıkılamaz değil
econr1903
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Şubat 04, 2013, 11:47:14 ÖÖ »

selamlar,çalıştığım firma sınai gazları dolum işini yapmakta(argon azot oksijen ...) ve bu gazların analizlerini yaparak saflık derecelerine bakmak istiyoruz. bunun için önere bileceğiniz cihazlar varsa sevinirim.herkese iyi günler dilerim
yseckiner
Yılmaz SEÇKİNER
Forum Sorumlusu
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 100
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Ens.
Meslek: Kimyager
Firma: YST Kimya İlaçlama & Pergavitae

Teşekkür
-Edilmiş: 926
-Alınan: 1012

Site
« Yanıtla #14 : Şubat 04, 2013, 05:40:37 ÖS »

selamlar,çalıştığım firma sınai gazları dolum işini yapmakta(argon azot oksijen ...) ve bu gazların analizlerini yaparak saflık derecelerine bakmak istiyoruz. bunun için önere bileceğiniz cihazlar varsa sevinirim.herkese iyi günler dilerim

GC-MS

Kimyager Yılmaz SEÇKİNER

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Kayıt Olunuz Ya da Giriş Yapınız
Samsung3
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mayıs 15, 2013, 08:44:04 ÖS »

Merhaba,

PETES  AA Analyzer hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

Bu cihazın çalışma prensibi nedir?

Teşekkürler...
chemicaladam
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mayıs 16, 2013, 02:03:33 ÖÖ »

Alıntı

Merhaba oturduğum bölgede büyük bir oksijen dolum tesisi var. Siz iyi bilirsiniz diye size soruyorum; acaba dolum ve ayrıştırma tesislerinde çalışan beden işçilerinin çalışma şartları nasıldır? maaşı vs. Aslında biraz bilgim var ama iyice öğrenmem lazım. Bir de ne gibi ilerleme olabilir iş hayatlarında?
gulhilal
Acemi Üye
**

Üyenin toplam puanı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: Üniversite
Meslek: öğretmen
Firma: meb

Teşekkür
-Edilmiş: 9
-Alınan: 1

« Yanıtla #17 : Ağustos 21, 2014, 01:50:52 ÖS »

GC/MS testi ile parfüm esanslarının içerikleri hakkında % kaç bilgi edinebiliriz?Yabancı bir sitede  % 80 demiş ama parfümör eli değmeden önce orijinal bir parfümün içeriğini bu cihazlar ne kadar bulabilirler?Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Ranip
Forum Sorumlusu
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 4159
Çevrimdışı Çevrimdışı

Firma: İşsiz

Teşekkür
-Edilmiş: 118
-Alınan: 488

« Yanıtla #18 : Ağustos 25, 2014, 02:28:08 ÖÖ »

Nitel bazda mı soruyorsunuz nicel bazda mı? Eğer içeriklerini biliyorsanız yani kimyasal formüllerini o zaman cihazda %99 doğru sonuca ulaşırsınız. Nitel bazda ise elinizdeki kütüphaneye bağlı olarak değişir.

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

GürayHatipoğlu

Bu mesaj için, 1 üye teşekkür etti!

ararsan bulursun. Büyük düşün!
gulhilal
Acemi Üye
**

Üyenin toplam puanı 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: Üniversite
Meslek: öğretmen
Firma: meb

Teşekkür
-Edilmiş: 9
-Alınan: 1

« Yanıtla #19 : Eylül 09, 2014, 05:54:59 ÖS »

Nitel ve nicel dediğiniz kimya analizinde ne anlama geliyor?Normal anlamını biliyoruz ama sizin ifadenizde söylediğinizi anlamadım.Açıklarsanız sevinirim.
Ranip
Forum Sorumlusu
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 4159
Çevrimdışı Çevrimdışı

Firma: İşsiz

Teşekkür
-Edilmiş: 118
-Alınan: 488

« Yanıtla #20 : Eylül 14, 2014, 07:05:59 ÖS »

Şöyle ki; eğer sadece içeriğinde ne var diye bakacaksanız (nitel) bu sizin elinizdeki kütüphanenin değerine bağlı. Kaldı ki kütüphane size olasılıkları sunmakatdır. Direkt budur diyemez. Sonra siz olasılıkları yüksek olan bileşikleri temin edebilir ve kalibrasyın grafiği oluşturup miktar analizine (nicel) doğru yol alabilirsiniz. Sonuç olarak çok uzun soluklu bir iş ve tamda formülü bulmak zordur. Yani size % değeri vermem mümkün olmaz. Çünkü sadece bir bitki içindeki bir kaç maddeyi araştırmak bile tez konusu olabiliyor. Başarılar.

ararsan bulursun. Büyük düşün!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Link Parkı : Hedef Kitlenize Ulaşın..
Link almak için tıklayınız   l      Link almak için tıklayınız l

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Sitemap XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal