Kimyaturk Kimya Forumu
Ekim 24, 2014, 03:27:17 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Forum   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Reklam Alanı

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 9.sınıf kimya (yeni öğretim programına göre)  (Okunma Sayısı 19529 defa)
A A A A
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yasinkayar
Ziyaretçi
« : Eylül 24, 2008, 09:17:25 ÖS »

Yeni müfredat programına uygun olarak hazırladığımız 9.sınıf kimya soru bankası(konu özetli) kitabı basılmıştır.
(Esen yayınları)
Her ne kadar konu özetli dediysek de aslında konu anlatım kısmını özetten biraz daha uzun tuttuk.
Müfredat yeni değiştiği için kitabımızı, öğretmen ve öğrencilerimizin başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacakları şekilde hazırladık.

Talim ve terbiye kurulunun direktifleri doğrultusunda hazırladığımız 9.sınıf konu özetli soru bankası kitabımızda bölümleri şu sıraya göre hazırladık
1.KAVRAM LİSTESİ:Her bölümde öğrencinin öğrenmesi gereken kavram listesi.( Talim Terbiye Kurulunun belirlediği kavram listesidir.)
2.KONU ÖZETİ: Yeni müfredat programı doğrultusunda hazırladığımız kısımdır. Müfredatın içeriği yeni değiştiği için konu özet kısmı biraz kapsamlı tutulmuş bu şekilde başka bir kaynağa gerek duyulmayacağı varsayılmıştır.
3.ETKİNLİKLER: Her bölümde eşleştirmeler, kavram haritaları, deneyler vs. gibi değişik şekilde etkinlik örneklerinden oluşan kısımdır. Bütün etkinliklerin çözüm ve açıklamaları bölüm sonunda verilmiştir.
4.ALIŞTIRMALAR: Ünite alt bölümlere ayrılarak sadece o bölümle ilgili boşluk doldurma, doğru-yanlış, açık uçlu soru vs soru tiplerinden oluşan kısım olup cevapları soruların bitiminde verilmiştir.
5.ALT BÖLÜM TESTLERİ: Alıştırmalardan sonra sadece o alt bölümle ilgili hazırlanan testlerden oluşmaktadır. Bu şekilde ünitenin tamamının bitmesi beklenmeden öğrenci ödevlendirilebilecektir.
6.GENEL TEKRAR TESTLERİ: Ünite bitiminde ünitenin tamamını kapsayan özgün sorulardan oluşan testlerdir. Soruların tamamı yeni müfredat programına ve sınıf düzeyine göre hazırlanmıştır.
kitabımızın öğrencilerimize ve meslektaşlarımıza faydalı olması dileğiyle

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

knnt08, dersa

Bu mesaj için, 2 üye teşekkür etti!
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2009, 12:17:46 ÖÖ Gönderen: pınar » Kayıtlı
Kimyaturk Kimya Forumu
« : Eylül 24, 2008, 09:17:25 ÖS »

Reklam Alanı
melodi
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2008, 06:16:49 ÖS »

ama o yaynda sorular da çok hata çıkıo
yasinkayar
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 10, 2009, 09:17:45 ÖS »

değerli hocam
eğer öğretmen kimlik bilgilerinizi yayınevimize fakslarsanız yayınevimiz size örnek kitaplarımızdan ücretsiz olarak gönderecektir.
kimyemist
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2009, 07:09:56 ÖS »

ben dershanede çalışıyorum ve sizin yayınlarınızı cok begeniyorum
dershane ögretmenleri için örnek kitap yolluyormusunuz?
yasinkayar
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 15, 2009, 11:00:53 ÖS »

yayınevine  bilgilerinizi faxlarsanız size YGS ve LYS kitaplarından göndereceklerdir.bunun için ESEN YAYINLARI sitesine girerseniz açıklayıcı bilgi bulabilirsiniz
fayi61
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 04, 2010, 12:46:11 ÖS »

teşekkürler
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Link Parkı : Hedef Kitlenize Ulaşın..
Link almak için tıklayınız   l      Link almak için tıklayınız l

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Sitemap XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal