Kimyaturk Kimya Forumu
Nisan 20, 2014, 03:04:11 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Forum   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Reklam Alanı

Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Staj yapabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?  (Okunma Sayısı 11440 defa)
A A A A
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sessiz12388
Ziyaretçi
« : Ekim 26, 2008, 04:46:45 ÖS »

Merhaba, herkese selam arkadaşlar,

Ben bu yaz laboratuar staji yapacağım. Her hangi bir yerden tanıdığım olmadığı için iyi bir yerde staj olanağı bulamıyorum.

Siz de bilirsiniz ki staj başvurularında alt kısımda şirkette tanıdığınız kişi ve mevkisi gibi anlamsız doldurmam gereken yerler oluyor. Sizce laboratuarı iyi olan bir yerde staj yapabilmek için nasil bir yol izlemem gerekiyor? Yardım edebilirseniz sevinirim... Üzgün

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

Emre KOZ

Bu mesaj için, 1 üye teşekkür etti!
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2010, 09:38:39 ÖÖ Gönderen: Emre KOZ » Kayıtlı
Kimyaturk Kimya Forumu
« : Ekim 26, 2008, 04:46:45 ÖS »

Reklam Alanı
EHS FIRST
Yönetici
Profesyonel Üye
*

Üyenin toplam puanı 2418
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: Cumhuriyet Üniversitesi
Meslek: Kimya Mühendisi[İş Güvenliği Uzmanı- Çevre Görevlisi]
Firma: Amcor Flexibles Istanbul

Teşekkür
-Edilmiş: 842
-Alınan: 1878

Kimyaya Hakim Olan Dünyaya Hakim Olur

« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2008, 08:46:10 ÖÖ »

Siteminizde kısmen haklısınız. Tanıdık olmadan bir yerlerde staj yeri bulmak biraz zor gerçekten. Staj yeri konusunda bölüm başkanlarınızdan ve hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Örneğin ben stajımı Petkimde yapmıştım, orada staj yapabilmem için bölüm başkanımızın bir tanıdığı ile görüşmüştüm.

(Staj yeri arayan arkadaşlar staj ile ilgili konu açarken :

-bulunduğu il
-staj zorunlu mu?
-kaçıncı sınıftalar
-bölümleri
-staj süresi

vb

gibi konularda bilgi verirlerse iyi olacaktır)

Emre KOZ

fever_dream
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 31, 2008, 12:17:51 ÖS »

bende aynı konu hakkında soru sormak istiyorum..İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim ve yazın staj yapmak için yer arıyorum...ayrıca hangi sektörde staj yaparsam bana daha faydalı olur..yardımlarınızı en kısa sürede bekliyorum...

Emre KOZ

marmelat
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2008, 05:56:18 ÖS »

valla laboratuar stajı için tabi gelecekte ne yapmak istiyosanız  onla ilgili biyerde çalışmanızda fayda var fakat ben  ilaç ta yapmıştım ve lab açısından baya fayda görmüştüm

Emre KOZ

Baldassare
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 01, 2009, 03:02:51 ÖS »

Arkadaşlar hocalarınızın kapısını arşınlayın biraz...
organikmanyak
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 24, 2009, 12:41:08 ÖS »

bizim üniversitede staj zorunlu deil be de ne yapacagımı bilmiyorum .. zaten stajer alınırken öncelikli olarak staj zorunlulugu olan üniversiteyi tercih ediyolar bazı üniversitelerde staj ın zorunlu olmaması cok ama cok sacma cünkü biz gercekten zor duruma düsüyoruz bir yakınımız olmadıgı sürece bir yerlerde staj yapma hakkımız yok gibi bisey oluyor..
Baldassare
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 24, 2009, 02:16:02 ÖS »

Ben her zaman şu mevzuatla stajın çok gereksiz olduğu inacımı koruyorum. Yalnızca bir yaz abuk bir ortamda rezil oluyor. Mümkünse fason staj bulun ve yapın. Yazın tadını çıkarın, yabancı dil çalışın,...

Yalnız bu sene bir şey öğrendim üniversiteler SSK'ya karşı yükümlü bu konuda ayrıntısını bilmiyorum ama sizler için bir avantaj ve hatta şunu söyleyeyim bu mevzuatla stajın tek avantajı da bu...

Daha önce de söyledim: Sizi istemiyorlar firmalarda!....
organikmanyak
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 24, 2009, 07:08:03 ÖS »

bizi istemedikleri ortada ne yapsak ne etsek bilmiyorum ki üniversite de okuyosun bazı seyleri basrıyorun
 ama  tanıdık bulamadıgın için yani dolayısıyla staj yapamadıgın için hersey bosa gidiyor.. boşa kürek çekiyoruz sanki..ama umarım ole olmaz herkes sonuna kadar şavaşsın
hakanclnr
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 26, 2009, 07:44:44 ÖS »

bende 3 sınıf kimya bölümündeyim daha bugün staj için bi fabrikaya görüşmeye gittim fakat üniversitemizde zorunlu staj olmadığı için alamayacaklarını söylediler.artık işimiz şansa kaldı...
hasan116
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 06, 2009, 05:43:48 ÖÖ »

Merhaba arkadaslar bende  meslek lisesi kimya bolumu lise sona yenı gecdım 1 sene zorunlu staj war ama bulamadım biyer istanbul awrupa tarafında bıldıgınz bıyer warsa agora17@hotmail.com eklermısınz tskler..
kimya17
Acemi Üye
**

Üyenin toplam puanı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Teşekkür
-Edilmiş: 4
-Alınan: 11

« Yanıtla #10 : Ağustos 17, 2009, 08:19:09 ÖS »

arkadaş lar kİMYA ÖĞRENCİSİYİM zorunlu satjım yok
ama staj yapmak isitodum
nere başvursam kabul edilmedi.zorunlu olması gerkiomuş.zorunlu stajı olmayan arkaşlarım nasıl staj yapacak .moralim bozuldu staj yeri aramaktan.bulamıyorum yok bizi kabul eden ille
bir tanıdık mı gerek.nedir bu ya Kimyager adayıyız bir yardımcı olan yok.satja almamak için bahane arıyorlar
Baldassare
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 17, 2009, 08:38:24 ÖS »

arkadaş lar kİMYA ÖĞRENCİSİYİM zorunlu satjım yok
ama staj yapmak isitodum
nere başvursam kabul edilmedi.zorunlu olması gerkiomuş.zorunlu stajı olmayan arkaşlarım nasıl staj yapacak .moralim bozuldu staj yeri aramaktan.bulamıyorum yok bizi kabul eden ille
bir tanıdık mı gerek.nedir bu ya Kimyager adayıyız bir yardımcı olan yok.satja almamak için bahane arıyorlar

Geçen gün radyoda duydum, bazı üniversiteler staj zorunluluğunu kaldırıyorlar. Nedeni ne dersiniz? Sigorta! Yani o kadar gerekli bir olay ki bir sigorta pirimini bile ödemek istemiyorlar!...

Haydi staj savunucuları şimdi buna ne diyeceksiniz?...

Haberin kaynağını bulamadım, bulduğum anda sizlerle paylaşacağım...
kimya17
Acemi Üye
**

Üyenin toplam puanı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Teşekkür

« Yanıtla #12 : Ağustos 17, 2009, 09:17:53 ÖS »

bizim ünv de staj zorunluluğu yok perişan haldeyiz
ösge
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ağustos 18, 2009, 07:41:48 ÖS »

bence mutlaka bulursunuz staj yapıcak yer tabi nerelerde yapmak istiyonus stajı orasıda var...
Baldassare
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ağustos 18, 2009, 08:31:48 ÖS »

Ne demek o ya...
Mis gibi tatil işte...
kimya17
Acemi Üye
**

Üyenin toplam puanı 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Teşekkür

« Yanıtla #15 : Ağustos 19, 2009, 01:37:39 ÖS »

staj yapmak isitoruz ama.stajımız zorunlu omadığından kabul eden yok.insan kaynakalrı kabul etmio zorunlu omayan stajları
Baldassare
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ağustos 20, 2009, 07:39:46 ÖS »

staj yapmak isitoruz ama.stajımız zorunlu omadığından kabul eden yok.insan kaynakalrı kabul etmio zorunlu omayan stajları

Staj yapmak istemeyin, gidin tatil yapın!...
Offffff biraz da şu ağabeyinizi dinleyin!......
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2010, 09:36:05 ÖÖ Gönderen: Emre KOZ » Kayıtlı
kimyager_1977
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ağustos 23, 2009, 08:57:23 ÖÖ »

"Anayoldan devam et" diyerek iğrenç bir espiri yapmak isterdim ama hoş olmaz.

Staj işi birazda şans işi. Dediğin gibi mutlaka bir tanıdığın olmak zorunda. Yoksa iyi bir staj yapma şansın çok az. Arkadaşlarının da dediği gibi öncelikle hocalarından yardım isteyebilirsin. Olmazsa firmalarla görüşüp biraz duygu sömürüsü yapacaksın.
nıghtmare99
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 01, 2009, 11:37:58 ÖS »

sırf stajım zorunlu olmadıgı ıcın henkel,cognıs ve lcwaıkıkı ye tanıdıgım oldugu halde almadılar =) bu sigorta primi olayı gerçekten sorun olmaya basladı malesef,,,
Baldassare
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Eylül 02, 2009, 10:12:27 ÖS »

Neyin perişanlığı, tatilinize baksanıza!...
pagan angel
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Eylül 03, 2009, 12:56:54 ÖS »

herkese merhabalar,sayın emre koz'un mesajından sonraki mesajın benimki olmasını istemezdim=) başladım bir kere yazmaya devam edeyim;

hacettepe kimya öğrencisiyim ve bu sene üçüncü sınıfa geçtim,ankara'da ikamet ediyorum ama staj için şehir sınırlamam yok,stajım zorunlu (ki iyiki zorunluymuş,üstteki mesajları görünce iyice gözüm korktu),staj sürem 30 iş günü (bunları özellikle sayın bvarol için yazdım =)

bugüne kadar genel kimya lab ve analitik kimya lab aldığımız için şimdilik bunlara yakın çalışmaları olan bir yerde staj yapmak isterim.

yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler 
moonsu
Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Eylül 10, 2009, 07:27:11 ÖS »

kayserideym nerelerde staj yapmam cv için önemli olur işime yarar
marie_curie
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ekim 12, 2009, 10:40:04 ÖS »

merhaba arkadaşlar.. bende anadolu üniversitesi kimya mühendisliği 3. sınıf öğrncisiyim. işletme ve lab stajı olarak iki çeşit stajım var ve 20şer günden zorunlu stajlar.. şehir kısıtlamam yok.. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
muratti
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ekim 12, 2009, 11:17:54 ÖS »

Emre Bey'e bir  danışın size işletmesinde naylon staj ayarlasın Kahkaha Foruma yazmıstı bir ara isteyene belgeleri ayarlarım diye Kahkaha
Baldassare
Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ekim 18, 2009, 08:55:06 ÖÖ »

Emre Bey'e bir  danışın size işletmesinde naylon staj ayarlasın Kahkaha Foruma yazmıstı bir ara isteyene belgeleri ayarlarım diye Kahkaha

Yaparım...Gülümseme
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Link Parkı : Hedef Kitlenize Ulaşın..
Link almak için tıklayınız   l      Link almak için tıklayınız l

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Sitemap XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal