Kimyaturk Kimya Forumu
Ekim 21, 2014, 05:43:58 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Forum   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Reklam Alanı

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: hastanede staj  (Okunma Sayısı 5406 defa)
A A A A
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
07chemist
Ziyaretçi
« : Mayıs 21, 2010, 08:40:05 ÖS »

Hastanede staj yapacağım. Okul bitincede orda çalışmaya devam etmek istiyorum ne yapabilirim acaba. Neler bilmem gerekiyor???

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

Emre KOZ

Bu mesaj için, 1 üye teşekkür etti!
Kimyaturk Kimya Forumu
« : Mayıs 21, 2010, 08:40:05 ÖS »

Reklam Alanı
icedearth
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2010, 08:46:01 ÖS »

Üniversite 2.sınıfın yazında bir hastanenin biyokimya laboratuarında gönüllü olarak 2 ay staj yapmıştım yapılan işler bellidir kan alınır santrifüjlenir ardından gerekli cihazlar ile ilgili analizler yapılır bunun haricinde kan grubuna bakılır, hemogram dediğimiz kan sayımı ve kanın çökelme hızıyla alakalı sedimantasyon işlemi yapılır ki bunları öğrenmen ( kan alma sana kalmış birşey ) 1-2 gününü alır.

Açıkcası stajımın en büyük yararı bu sektörün hiç mi hiç bana göre olmadığını kanısına varmamdı Gülümseme

Emre KOZ

07chemist
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 22, 2010, 10:32:06 ÖÖ »

Açıkçası kan alma işi bana göre de değil ama kan gruna bakma ve kan alındıktan sonra sanrifüjleme işlemi konusunda zorlanacağımı düşünmüyorum. verdiğiniz bilgiler için tşekkür ederim....

Emre KOZ

icedearth
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 22, 2010, 11:25:29 ÖÖ »

Eğer kan alma işlemi sana göre değilse bu sektörde çalışma fikrini tekrar gözden geçir derim neden dersen işverenin aradığı ilk özellik kan alabilmedir diğer işlemler zaten dediğim gibi 1 günde öğrenilecek basit işlemler.

Emre KOZ

07chemist
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 23, 2010, 02:49:49 ÖS »

çok ilginç bunca sağlıkçı dururken kimyacının kan alması doğru birşey mi sizce??

Emre KOZ

unkuser
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 28, 2010, 12:54:13 ÖS »

çok saçma
cansuyu*
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 10, 2010, 06:27:17 ÖS »

Açıkcası stajımın en büyük yararı bu sektörün hiç mi hiç bana göre olmadığını kanısına varmamdı Gülümseme

kesinlikle katılıyorum =))
Elif K.
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 18, 2010, 03:49:54 ÖS »

Geçen yaz hastanede staj yaptım.hastanede staj yapan tüm stajerlerin kan almayı bilmesi gerekiyor dediler ve biz de kan aldık.Hastanedeysen gerektiğinde alman gerekiyor.Kimya ve kan ne alaka ama yer hastane olunca böyle.
  Şunu anladım hastaneler kimyacılar için  uygun çalışma alanı değil.
07chemist
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 19, 2010, 11:00:39 ÖÖ »

Haklisinz hastane kimya bilgilerini unuturuyor
kimyagerEMRE
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 26, 2010, 01:19:20 ÖS »

ben geçen sene hastanede staj yapmaya başladığımda ilk hafta beni kan alımına yolladılardı daha iğne tutmamış adamdık zamanla kan aldıkça alası geliyor insanın. hobi haline gelmişti bende Gülümseme
başlarda iğneyi sokarken acıtırım diye içim bi tuhaf oluyordu sonradan hallettik o sorunu.
sonraki haftalar idrar tahlili yaptım daha çok. son haftada acil lab. da hem kan alıp hem de hemogram tahlili, kardiyak panel testi, santrifüj vs. yaptım. ayretten bir haftada fazladan staj yaptım gönüllü olarak.
sonuç olarak hastanede çalışmak güzeldi bence. ayretten kan almadan önce korkanlar bayılanlar oluyor onları sakinleştiriyorsun. tam benlik Gülümseme
Elif K.
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 02, 2010, 02:00:43 ÖS »

Hemşire olmalıymışsınız o zaman Gülümseme
cirkinbety
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 23, 2011, 06:57:25 ÖS »

konu geçen yıl tartışılmış bilgilenmem açısından çok faydalı oldu teşekkürler,

ayrıca bir şey daha sormak istiyorum; gönüllü staj konusunda esnek olan hastaneler hangileri? genelde devlet mi yoksa özel mi? bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler..=)
Elif K.
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 27, 2011, 09:17:31 ÖS »

Devlet hakkında bilgim yok ama özel hastaneler gönüllü stajeri kolay alıyorlar.süresi de istediğiniz kadar olabiliyor.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Link Parkı : Hedef Kitlenize Ulaşın..
Link almak için tıklayınız   l      Link almak için tıklayınız l

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Sitemap XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal