DÜŞÜK VİZKOZİTELİ BAZ YAĞ

<< < (2/3) > >>

ptrl48:
Sayın pnrgct arkadaşım!

Düşük viskoziteli baz yağı ne yapacaksınız bilmiyorum, fakat viskozite düştükce yağın kalitesi düşer. Tüpraş yağlarının tercih sebebi viskosite index lerinin yüksek olmasıdır. En düşük viskositeli yağın adı marin dizeldir, oda yakıt sınıfına girer. En iyisi bu gibi konulardan kendinizi uzak tutun. ???

Sayın i.y_kimyager arkadaşım!

Viskozite geliştirici katık hazır olarak alındığında yapacağınız ürünün kullanım yerine göre oran ve kaç viskosite istendiği belirtilmelidir. Siz motor yağı veya ekonomizer imal edecekseniz veya hidrolik sistem yağı yapacaksanız katığı alırken belirtmeniz gerek. En iyisi katığı kendinizin üretmesidir. Polimer esaslı katı VI alarak sipindleoil veya lihtnötral ile eriterek istediğiniz viskozitede katık yapabilirsiniz. En idealide HİTEC veya granül LÜBRUZOL dur. Hazır almakla kendi üretiminiz arasında yüzde yüze varan fiat farkı olabilir buda ürününüzün maliyetini etkilediğinden rekabet şansınız değişecektir.
Başarılar dilerim. :-\

btl_u:
Akışkanlık düzenleyici müstahzar nasıl yapılır?İnternetten araştırdım fakat katılan katıklarla ilgili bilgi bulamadım. Yardım edebilir misiniz şimdiden teşekkürler...

ptrl48:
Akışkanlık düzenleyici müstehzar'ın (gitip) gümrük tarife numarasına bakın. Sanırım bu ismi düşük ÖTVli baz yağ almak için üretmek istiyorsunuz. Bunun bir TSE si yok, kendiniz bir şekilde kullanacağınız piyasaya göre formüle edip TSEK alarak bunu üretebilirsiniz. Son zamlardan ve son yaptırımlardan sonra işiniz çok zor. Bırakın müstehzarı falan. Gerçek katkılı yağ yapın markanızı içi ve dış piyasada tanıtmağa bakın. Boş işler kanımca bunlar artık. Başarılar dilerim.

Oil Producer:
Merhabalar,,
Sessizce takip ediyorum ama müdahil olmak istedim, düşük viskoziteli ama parlama noktası yüksek yağ marine dizel değildir.. düşük viskoziteli ama yüksek flash pointli yağ ya sentetik yağlar PAO 2, 1 yada esterlerdir, mineral yağlar ile bu oranı yakalaman mümkün değildir. edm sıvısı dediğimiz yada elektro erozyon yağı viskozitesi 2-3 aralığındadır ama flash pointi 160 c lerdedir. 
Gelelim Akışkanlığı düzenleyici müstahzara, eğer bu ürünü hakikatten yapmak istiyorsanız, Granül olefin kopolimer satın alacaksınız, en ucuzunu şu anda KENZİN KİMYA satıyor, 22 SSI'lı olmalı, çok değişik fiyat ve kalitede granül yada blok vardır. 22 ssı'lı olması motor yağında kullanabileceğiniz anlamındadır. Fiyatına bakıp ucuz diye aldığınız ürünün SSI 30, 50,100 ise soğukta donar ve index vermez, eğer düşük ötv li ürün yapmak istiyorsanız PTRL 48 'e katılıyorum hiç uğraşmayın...

Saygılarımla...

btl_u:
Amacım düşük ÖTV'li ürün yapmak değil. Bu ürünü gerçekten yapmak istiyorum. Veriğiniz bilgiler için teşekkürler...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa